Playback Tiyatro ile Sizi Tanıştırmak İsterim

Playback’in kurucularından Jonathan Fox, Playback Tiyatro hakkında, “Birçoğumuzun bir başkasının farkında olmadığı veya dinlemek istemeyeceği bazı üzücü veya dramatik hikayeleri vardır. Playback Tiyatro’nun bu hikayelerin anlatıldığı ve insanların duyulduğu bir yer olmasını istiyorum. ” der. Ayrıca “Kişisel veya toplumsal anlamda bir transformasyon başlatmak istiyorsak bunun için birbirimizi daha derin dinlemeye ihtiyacımız var. Ancak bu şekilde birbirimiz hakkında bilgi sahibi olabilir, iyileşebilir ve aramızda bir bağ kurabiliriz.” diye ekler.

Bu sebeple Playback Tiyatro’nun tanınması ve yayılması için büyük bir istek duyuyorum. Her topluluğun, toplumun olduğu gibi bizim de bu bağa, dayanışmaya, anlaşılmaya ihtiyacımız var.


Playback Tiyatro, bir conductor (yönetmen), 1-2 playback müzisyeni ve 3-4-5 playback oyuncusundan oluşan bir ekiptir. Seyirci olarak, ister o andaki duygunuzu, ister geçmişte yaşadığınız bir hikayeyi paylaşırsınız ve oyuncular hikayenizi o anda, sizin için doğaçlarlar. Bu hikayeniz sıradan da olabilir olağanüstü de; benzer şekilde komik de olabilir trajik de. Her halinizle, yargılanmadan dinlenir ve kabul edilirsiniz. Ve bu iyi hissettirir.


Hikayesini paylaşmak için istekli olmayan bir seyirci yok, buna eşlik eden heyecan ve korku olmaksızın. Playback tiyatro tarafından verilen yüzlerce gösteride her zaman Seyirciler/Anlatıcılar vardılar.


There is no audience that does not share the desire to tell stories, as well as the excitement and fear associated, with doing so. In the hundreds of performances given by Playback there have always been Tellers.

Jo Salas

Daha önce Playback Tiyatro gösterisi izlediniz mi? İzlediyseniz ne hissettiniz? Sizin için nasıl bir deneyimdi?

Henüz hala izlemediyseniz veya bir kez daha izlemek isterseniz, 16 Mart Perşembe akşamı saat 20:00’de Anatolia Playback Tiyatro ekibi olarak sizin için Route Sahne’de olacağız.

Bekleriz!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s