Playback Tiyatro Gösterisi:2 ve 16 Mart

Playback Tiyatrosu ile hala tanışmadıysanız bu gösteriyi kaçırmayın!


Nedir?

Playback Tiyatrosu bir tür tiyatro sporudur. 1 yönetmen/kondüktör, 1-2 müzisyen ve 4-5-6 (ve istenirse daha fazla) oyuncudan oluşan bir ekiple seyirciye oynanır. Kondüktör sıcak bir karşılama ile kendini ve ekibini tanıtır, seyircinin hali hatırını sorar. Oyuncular salondaki atmosferi anında sahnede canlandırırlar. Akabinde kondüktör seyirciden bir hikaye anlatmasını ister. Bu hikayenin kişinin bizzat yaşadığı, kendisi için duygusu yoğun bir hikaye olması istenir. Anlatılan hikaye; o anda, o kişi için, o hikaye özelinde sahneye taşınır.

Anlattığımız hikaye bizim için kıymetli bir hikaye olduğu için can kulağı ile dinlenilmek, hikayeyi tüm diğer seyircilerle ve ekiple paylaşmak ve en sonunda hikayeyi tabir yerindeyse tekrar yaşamak günün sonunda bizi iyileştirir. Bu yüzden playback tiyatro şifacıdır denir.

Şubat 2023 Atölye çalışmasını Salih Karaaslan’ın liderliğinde tamamladık. 2 ve 16 Mart tarihlerinde ilk gösterimize çıkacağız.

Bu ayrıcalığı hepimizin tatmasını çok istiyorum. Bu ekibin içinde yer alabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Hayatımdaki iyi ki’lerimden.

Hem bizim heyecanımızı paylaşmanızı, hem playback ile tanışmanızı hem de yeterince ilginizi çekerse Nisan Atölyesi’ne katılmanızı çok isterim.

İyi bir dinleyici olmak, bir hikayeye gönül vermek, bir kişinin kalbini elinde hissetmek paha biçilemez.

Bekleriz!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s