Başarı Göstergelerim

Herkesin başarı göstergesi kendine göre olmalı. Ben de benimkini düşündüm:

Zaman, Sevgi, Sağlık, Mutluluk (huzur), Kendini Gerçekleştirme

Buldum ve bunu unutmamalıyım.

Zamana sahip olmak istiyorum, öylece sürüklenmek değil de zamanı kontrol edebilmek istiyorum. Yaşadığımı hissetmemi sağlayacak. Zamanımı sevdiklerime ve sevdiğim şeylere ayırarak zamana sahip olabilirim.

Sevgi en büyük başarı göstergelerimden biri. Sevmeli ve sevilmeliyim, sevgiyi kucak kucak hissetmeliyim. Başarılı olduğumu böyle hissedeceğim.

Sağlık için de kendime iyi bakmalıyım. Ne kadar sağlıklı olursam, bedenime, ruhuma, zihnime ne kadar iyi bakabilirsem o kadar başarılıyım. Bunun için beslenmeme, uykuma, dinlenmeme, sevdiklerimle zaman geçirmeye, kendimi tanımaya ve kendi hayatımı yaşamaya ihtiyacım var. Ne zaman kendim olmayı ötelesem ruhuma kıramp giriyor. Bunu görmezden gelmemeliyim.

Yaşamdan zevk almak istiyorum. Kendim olabilirsem, sevdiklerimle berabersem, mutluluğumun çoğunu garantiye almış sayacağım kendimi. Zamanımı sevdiğim şeylere ayırdığımdan emin olabilirsem huzur büyük ölçüde kapımda.

Hepsi birbirine çıkıyor. Eğer kendim olabilirsem, kendimi gerçekleştirmeye çalışabilirim, ilhamımı kaybetmemiş olurum ve böylelikle huzurlu ve mutlu olurum bu da beni sağlıklı yapar. Ayrıca sevgimi  de çoğaltabilirim çünkü başta kendimle barışık olacağım, iç huzurumu yakalamış olacağım.

Bunu unutmamalıyım. Benim için zaman, sevgi, sağlık, huzur ve kendimi gerçekleştirebilmem önemli. Yaptığım şeylerde dönüp kontrol etmeliyim.

Bunu yaparak zamanı kontrol edebiliyor muyum? Bu şekilde sevgim çoğalıyor mu? Kendime iyi bakabiliyor muyum, bu ortam sağlığım için iyi mi? Yaptıklarım kendimi gerçekleştirmeme ne kadar yardımcı? Kendim olabiliyor muyum? Bu beni mutlu eder mi, bana huzur verir mi?

Bu soruları kendime sormalıyım.

Sizin başarı göstergeleriniz neler? Siz kendinize neler sormalısınız?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s