Aile Danışmanlığı

Disiplinlerarası, Eleştirel, Yaratıcı Bakış Açısıyla

Yeni bir şeyler denemek istediğimizde, bilmediklerimizi keşfe çıktığımızda, yolumuzu ararken bazen birine sormak isteriz. Yanımızda bir kolaylaştırıcı olsun isteriz.

Bu noktada kendi yolculuğunuzda yolun neresi olduğunu söylemek için değil ama sorgulamanıza, karar vermenize, seçtiğiniz yolda ilerlemenize, gücünüzü toplamanıza, odaklanmanıza ve böylelikle hedeflediğiniz yere ulaşmanıza dahası tüm bu yolculuktan, süreçten öğrenerek kendi bilgeliğinizi keskinleştirmeye destek olmak için ben buradayım.

Aile Danışmanlığı ile ilgili yazılarım için lütfen tıklayın.


Yeni bir yola çıkmak isteyen kişi,

eski yerini zorlar

-ta ki, o yer yerle bir ola;

ve yol, yeniden, açıla…

Ancak kendi (eski) yerini yerinden eden,

(yeni) bir yola çıkabilir.

Bizi ileriye götüren,

bizi yukarıya çekendir.

Oruç Aruoba-Yürümek

Paylaştıkça daha iyiye, beraberce.


Her insanın çözüm bulamadığı , kararsız kaldığı ya da hiçbir şey olmasa bile kendini umutsuz ,karamsar hissettiği durumlar olmuştur. Birkaç kere Zeynep hanımla yüz yüze görüşme fırsatım oldu. Her seferinde olaya farkındalık katarak ve olumlu bakış açısı kazandırarak benim iyi hissetmemi sağladı. Bana kazandırdıkları adına kendisine çok teşekkür ederim. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Anonim

Hayat paylaşmaktır deriz ama çoğu kez anlatmaya çekiniriz. En yakınınızda bir yerdedir dermaniniz da bir gün bir bahaneyle kesişiverir yollarınız. İyi ki tanıdim dediğim huzurlu kişilik. Güzel paylaşımların ve yardımseverliğin için çok teşekkürler…

Filiz

Ben seninle ne kadar çok paylaştım ve ne kadar mutlu oldum, rahatladım. Bazen kayıp bir sandal gibiydim. Kendimi aradığım zamanlar o kadar çoktu ki ve bazen hale öyleyim. Sormaya, sorgulamaya gönül vermiş gibiyim. O anlarda bir mesajla senin yoluna çıkarım sen de beni aydınlatır, bana yol gösterirsin.Mesaj bana ve sana yetmez,oturur kahve eşliğinde paylaşırız.Toplumsal duyarlılığın, bireysel duyarlılığın o kadar yüksek ki.. Zamanımızda sen ve senin gibiler iyi ki var. Azınlık tarafındayız ve bu tarafta olmak, bu tarafta olmanın neden olduğu kırgınlıklar, üzüntüler, sevinçler ve tüm duygular; bir umut adı altında devleşiyor bizim için.

Zeynep