Hakkımda

Düşünüyorum ve düşlüyorum.

Toplumların refah seviyeleri nasıl artabilir? Geride kimseyi bırakmadan kalkınmak mümkün mü? Zenginleşmeye çalışırken dünyanın kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde mi yönetiyoruz? Tek bir pasta var ve ondan dilimler mi kapmaya çalışıyoruz, yoksa pastamız her daim büyüyebilecek, bizim iyiliğimize cevap verebilecek potansiyelde mi?

Daha iyisini yapabileceğimize inanıyorum. Kendimizden başlayarak 🙂

Hepimizin birbirimize katacağı şeyler olduğuna, beraber düşünerek, paylaşarak birbirimizden ilham alabileceğimize inanıyorum. Beni daha iyi bir ben yapan alışkanlıklarımı, tecrübelerimi paylaşmak; tartışmaya değer bulduğum bir konu hakkında sizlerle sohbet etmek, sizlerden de ilham almak, öğrenmek amacım.

Sitede hem öğrendiklerimi, deneyimlediklerimi hem de düşüncelerimi paylaşarak

  • hayatımızla ilgili farkındalığımızı artırabilmeye,
  • daha sağlıklı, huzurlu olabilmemize
  • daha bilinçli tercihler yapabilmemize,
  • ilham vererek içimizdeki potansiyeli harekete geçirebilmeye,
  • böylelikle daha anlamlı hayatlar yaşayabilmemize yardımcı olmayı amaçlıyorum.

Bulunduğumuz çevre, toplumumuzun refah düzeyi, nasıl yönetildiğimiz hepsi kim olduğumuzu, nasıl düşündüğümüzü, nasıl yaşadığımızı önemli derecede etkilemekte. Bu durumda yalnızca bizim iyi olmamız yetmiyor, hep beraber belli bir iyilik halinde olmamız ön plana çıkıyor. Gerçi toplumun iyiliğinden bir fayda sağlamayacak olsaydık bile, iyiliği yaymak istemez miydik?

Paylaştıkça daha iyiye, beraberce.