Zeynep Yılmaz

Kendimi en çok sosyal girişimci olarak tanımlamayı seviyorum.

Ama buna tekrar gelmeden önce eğitimimden ve iş tecrübelerimden bahsedeyim:

Gıda mühendisliğinde lisans eğitimi aldım. Tarım ekonomisi (kırsal kalkınma) alanında yüksek lisans derslerimi tamamladım, henüz bitmeyen bir tezim var.

İlk iş tecrübem olan Kalkınma Ajansı hangi alanda çalışmak istediğimi anladığım yer oldu. Nasıl kalkınabiliriz, nasıl daha gelişmiş bir ülke olabiliriz sorusuna verdiğimiz yanıtları – potansiyelimizi harekete geçirmek, gelişmişlik farklarını azaltmak, farkındalığı artırmak, girişimciliği özendirmek – bir yaşam şekline dönüştürmeyi amaçladım.

Bu amaçla siteyi potansiyelimizi uyandıracak, farkındalığımızı artıracak ve böylelikle hayatlarımızın daha konforlu olmasına katkı sağlayacak bir paylaşım platformu olarak tasarladım.

Kişisel GelişimFarkındalık & İyi HissetmeİlişkilerBirlikte Yaşayabilme, KariyerSağlık & Zindelik üstüne yazıyorum. Kitapfilm ve belgesel önerilerim de olmazsa olmazlarım. Tüm yazılarıma ulaşmak isterseniz lütfen tıklayın. Üstüne uzun uzun yazdığım bazı başlıkları e-kitaplarda topladım. E-kitaplarıma göz atmak isterseniz lütfen tıklayın.

Dahası bu konuların üstüne konuşabileceğim davetleri memnuniyetle kucaklıyorum. Hatta ufak bir grup olabildiğimiz her defasında etkinlik ve atölye (birlikte düşünme) çalışmaları yapmaya bayılıyorum. Böylelikle ilham vermeyi ve sizlerden de ilham almayı umuyorum.

Kendimi daha iyi nasıl anlatabilirim sorusuna cevabım değerlerimde yatıyor.

Eğitimim ve yetkinliklerim ile ilgili ayrıntıları aldığım dersler & kurslar yazımda bulabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun derseniz:

Düşünüyorum ve düşlüyorum.

Toplumların refah seviyeleri nasıl artabilir? Geride kimseyi bırakmadan kalkınmak mümkün mü? Zenginleşmeye çalışırken dünyanın kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde mi yönetiyoruz? Tek bir pasta var ve ondan dilimler mi kapmaya çalışıyoruz, yoksa pastamız her daim büyüyebilecek, bizim iyiliğimize cevap verebilecek mi?

Daha iyisini yapabileceğimize inanıyorum. Kendimizden başlayarak 🙂

Bulunduğumuz çevre, toplumumuzun refah düzeyi, nasıl yönetildiğimiz hepsi kim olduğumuzu, nasıl düşündüğümüzü, nasıl yaşadığımızı önemli derecede etkilemekte. Bu durumda yalnızca bizim iyi olmamız yetmiyor, hep beraber belli bir iyilik halinde olmamız ön plana çıkıyor. Gerçi toplumun iyiliğinden bir fayda sağlamayacak olsaydık bile, iyiliği yaymak istemez miydik?

Paylaştıkça daha iyiye, beraberce.