Güne En İyi Şekilde Başlayabilmek için Sabah Ritüeli

Bebekler için olduğu kadar bizler için de önemli ritüeller. Bu sayede vücudumuz daha az stresli, daha çok neşeli olabilliyor, tıpkı bebekler gibi:)

Her sabah aynı saatte uyanalım

uyanan kızHer sabah aynı saatte kalkmak önemli, vücut bu saate alışacak ve kendi düzenini bu saate göre ayarlayabilecek. Nasıl uyanmalı? Eğer kendi kendime kalkabilirim demiyorsanız, huzur veren güzel bir alarm ayarlayalım kendimiz için. Sabah bu sesle uyanırken nerden çıktı bu ses demeyeceğimiz, alarm dahi olsa sabah bu sesi duymaktan zevk alıyorum diyebileceğimiz bir şey olmalı.

Kış günleri için bu saat 06.00 olabilir, sabah 5.00 klübünü iddialı bulanlar için 🙂 Ancak yaz günlerinde daha da erken saatleri deneyebiliriz.

İlk yudum limonlu ılık su olsun

limoon

Sabah uyanır yanmaz limonlu ılık su genelde tavsiye edilir. Şöyle bir vücudu uyandırabilmek, içimize günaydın diyebilmek için. Muhtemelen ılık su & limon eşliğinden sonra hafif bir kahvaltı bile bizi çok daha iyi doyurabilecektir.

Egzersiz ile güne başlayıp, gün boyu enerjik olalım

Hemen güzelim pijamalardan sıyrılıp rahat hareket edebileceğimiz bir şeyler giyinip  sabah egzersizimize başlayabiliriz.

Açık havada yapabileceğimiz tempolu bir yürüyüş veya bizi uyandırabilecek hafif tempolu bir koşu bize harika gelecektir. Güneşi selamlama yogası ile vücudumuzu rahatlatmak hele de selamlayabileceğimiz bir güneş varsa, karanlık kış günlerinden biri değilse harika bir güne başlangıç olur.

Sabah duşu ile keyfimize keyif katalım

banyo

Söz konusu uyanmak ve güne dinç bir şekilde başlamaksa sabah duşu olmazsa olmazımız. Özellikle sabahları enerji veren güzel turunçgilli kokular, sabah enerjisi için harika. Su ile uyanmak gün boyu ferah ve dinç hissetmemizi sağlayacak, tecrübe ile sabit. İnsan her halükarda  kendini çok daha taze hissediyor.

Sabahın en güzel hediyesi kahvaltı keyfi. Hiç ıskalamadan, ötelemeden tadını çıkaralım.

Güne daha iyi başlamak ve gün boyu enerjik hissetmek için hemen bu sabah başlayalım ritüelimize 🙂

sabah-rutinim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s